Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği - White Cane Visually Impaired
Association

Derneği'miz YÜRÜTÜCÜLÜĞÜNDE YEPYENİ BİR PROJE DAHA...

SivilAnT®

Derneği'miz YÜRÜTÜCÜLÜĞÜNDE YEPYENİ BİR PROJE DAHA...

Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği'nin 24 ay süreyle Kamu ve STK kesimlerinden 17 paydaş ile birlikte yürüteceği, Antalya Sivil Platformu #SivilAnT® Projesi " AB Başkanlığı Sivil Toplum Sektörü Kamu Sektörü Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında Hibe desteğine layık görüldü.
Hibe projeleri yönetim ve uygulama eğitimi için SivilAnT® Projesi yönetim ekibimizi temsilen, Dernek Genel Sekreteri Mehmet KAHRAMANLARI , Proje Koordinatörü Huriye Kahramanları KAHRAMANOĞULLARI , Eş-koordinator Murat DİNÇ , Yürütücü Temsilcisi ve Proje resmî sözcüsü Hakan ŞİMŞEK ,Proje IT Sekreteri Cansu ALTAN KOYUNCU ve Proje Malî Müşaviri Kemal GÜRSOY  ile birlikte üç gün boyunca Ankara'dayık.
Turkiye çapında Sadece 7 projenin destek almaya hak kazandığı bu programda kazananlar arasında Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği'mizin yürütücüsü olduğu #SivilAnT® projesinin de yer alması başta Antalyamızı olmak üzere, hepimizi gururlandırdı.
24 Ay sürecek Proje süresince paydaşlarla birlikte Kamu-STK işbirliği ve STK kapasite geliştirme, gönüllülük odaklı birçok etkinliğe imza atılacak. 
Projeye resmî olarak eşbaşvuran ve iştirakçi sıfatıyla katılan 17 Kurum ve Kuruluşların isimleri şöyle;
Proje Faydalanıcı ve Yürütücüsü:
- Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği
Eşbaşvuranlar:
- Döşemealtı Belediyesi
- Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
- Antlaya Bilim Üniversitesi
- Büyük Hedef Derneği
Resmî iştirakçiler:
- Antalya Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü
- Akdeniz Üniversitesi
- Antalya Büyükşehir Belediyesi
- Muratpaşa Belediyesi
- Antalya Gazeteciler Cemiyeti
- ANTÇEV- Antalya Çağdaş Eğitim Vakfı
- TÜGVA- Türkiye Gençlik Vakfı Antalya Şubesi
- AMEİFA- Anadolu ve Ortadoğu Uluslararası Dostluk Derneği
- EFEM- Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
- Batı Akdeniz Çölyak Derneği
- Hayat Sahnesi Derneği
- POYD h Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği
Proje süresince faaliyet ve duyuruları Antalya Sivil Platformu resmî hesap adresi SivilAnt® üzerinden takip edebilirsiniz.
Projenin hazırlanmasında ilk günden bu güne neredeyse iki yıldır bize danışmanlık eden, kıymetli vaktini ve emeklerini bizler için cömertçe harcayan Akdeniz Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Sibel Mehter Aykın ve Antalya Valiliği Antalya İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürümüz Süleyman UYSAL ve ekibi başta olmak üzere, tüm paydaş kurum temsilcilerine ayrı ayrı minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Antlaya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği

Hibe almaya hak kazanan STK'lar listesi   https://t.co/yjPFDXG8qP 

          

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

“Engelsiz Antalya” için SivilAnT Paltformu'nda bir araya geldiler.

3 Aralık Dünya Engelliler günü’nde kamu, sivil toplum ve akademik camia “Engelsiz Antalya” için SivilAnT Paltformu’nda bir araya geldiler.
 

Antalya’nın AB destekli tek kent ağı Antalya Sivil Platformu (SivilAnT®) Projesi kapsamında düzenlenen “1’nci SivilAnT® Günleri” , ‘Engelsiz Antalya’ temasıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, engellileri temsil eden STK’lar ile Kamu ve Akademik camiayı bir platformda buluşturdu.

Antalya Vali Yardımcısı Yalçın SEZGİN, İl Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Abdullah ÇALIŞKAN, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hüseyin KURTAY, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Süleyman UYSAL, AB Başkanlığı Antalya Temas Noktası ve AB Uzmanı Selman ÇETİN, SivilAnT® Proje Paydaşı Belediyeler, Üniversiteler ve çeşitli engelli STK temsilcilerinden oluşan geniş yelpazeli bir katılımcı topluluğu etkinliklerde yerini aldı.
Engelli Eğitim Vakfı Antalya Şube’si ve Kepez Mevlana İlk Okulu işbirliği ile oluşturulan bedensel, görme, işitme ve zihinsel engelli çocuklar ile otistik ve down sendromluların görev aldığı mehter takımının programın başında sunduğu gösteri izleyicilerin beğenisini topladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Genel Sekreteri Mehmet KAHRAMANOĞULLARI ve Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi ve SivilAnT® Projesi Teknik Danışmanı Prof. Dr. Sibel Mehter AYKIN, SivilAnT® ve Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği hakkında bir sunum gerçekleştirdiler. Sunumun ardından kürsüye gelen Antalya Vali Yardımcısı Yalçın SEZGİN 3 Aralık Dünya
Engelliler Günü’nünde tüm engellilerin ve SivilAnT’ın yanında olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sunum ve protokol konuşmalarının ardından SİvilAnT® Projesi kapsamında düzenlenen ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilerek belirlenen “Yılın Genç Gönüllüsü” , “Yılın Aktif Vatandaşı” ve “Yılın Bağışçısı” ödül ve berat törenine geçildi.
Kamu ve Akademik Camiadan 7 üyenin oluşturduğu bağımsız jüri berat almaya hak kazanan adaylar ve berat alma gerekçelerini açıkladı. Buna göre;


Yılın Genç Gönüllüsü; Lise yıllarından başlayarak bu güne kadar hiç ara vermeden dezavantajlı grupların ihtiyaçlarının karşılanmasında karşılık gözetmeksizin çalışan, Akdeniz Üniversitesi Yüksek Lisan Öğrencisi Süleyman BAHÇE,
Yılın Aktif Vatandaşı; Görev yaptığı bölgedeki sorunları tespit edip, görev tanımıyla sınırlı kalmaksızın inisiyatif alarak sorunların her birine çözüm üretme noktasında aktif çalışmalar yürüten, Antalya Müftülüğü Engelli Birimi Koordinatörü ve İsmet Yüze Camii İmam Hatibi Hasan KOÇ,
Yılın Bağışçısı; Görme engelli bireylerin yaşama hazırlanabilmeleri için özel eğitim alabilecekleri bir rehabilitasyon merkezi yaptıran ve çok sayıda görme engellinin hizmet aldığı bu merkezi görme engelliler yararına bağışlayan, Ayşe Sıdıka NALBANT ödül ve berat almaya hak kazandılar.
Programın ikinci bölümünde “Engelsiz Antalya” temasıyla gerçekleştirilen panelde, ilgili STK, Kamu ve Akademi temsilcileri bir araya gelerek engellilerin fiziksel, sosyal, ekonomik ve kültürel çevreye, sağlık ve eğitim hizmetlerine, bilgiye ve iletişime erişimlerinin, sağlanmasına yönelik yaşanılan sorunları masaya yatırdılar.

Programın öğleden sonraki bölümünde engelli, akademisyen ve kamu temsilcilerinin katılımlarıyla birbirinden bağımsız olarak oluşturulan çalışma gruplarında, engellilerin erişilebilirlik sorunlarına yönelik yenilikçi çözümlerin tartışıldığı atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Program, katılımcıların çözüm önerilerini içeren sunumlarıyla son buldu.

Yürütücülüğünü Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği’nin ve Eş-başvuran kurumun Büyük Hedef Kültür Sanat Spor ve Gençlik Kulübü Derneğinin yaptığı Antalya Sivil Platformu Projesi (SivilAnT®) “Kamu ve STK’lar Arasında İşbirliğinin
Güçlendirilmesi için Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı” kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse ediliyor.
SivilAnT® Platformu Projesinin paydaşları arasında Antalya Valiliği, Akdeniz Üniversitesi, Alanya Alaattin Keykubat Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Antalya Büyükşehir, Muratpaşa ve Döşemealtı Belediyelerinin yanı sıra farklı kesimleri
temsil eden Dernek ve Vakıflar;

DEVAMI

"SivilAnT® BERATLARI" için Şimdi Başvuru Zamanı

Değerli STK Gönüllüleri,
Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği VE Büyük Hedef Derneği’nin eş yürütücülüğünü üstlendiği Avrupa Birliği destekli Antalya Sivil Platformu (SivilAnT®) Projesi (TR2014/DG/04/A1-03/224) kapsamında üç ayrı klasmanda yarışma usulüyle "SİVİLANT® BERATLARI" verilecektir. 
SivilAnT® Beratlarının klasmanları şunlardır:
1) SivilAnT® Bağışçı Beratı
2) SivilAnT® Genç Gönüllü Beratı
3) SivilAnT® Aktif Vatandaş Beratı
Gerçek kişiler ekte sunulan ilgili formu bizzat doldurarak klasmanlardan herhangi bir tanesine kendilerini aday gösterebilecekleri gibi, benzer şekilde form doldurmak suretiyle üçüncü kişiler de bir başkasını herhangi bir klasmana aday gösterebilirler. Bir kişi yalnızca bir klasmana aday gösterilebilir ya da bir klasmana bizzat aday olabilir. 
SivilAnT® Beratları Başvurusu 2019 yılı çağrısı kısıtlı bir çağrı olup, sadece Antalya, Isparta ve Burdur illerinden başvurular kabul edilecektir. 
Başvuruların değerlendirilmeye alınabilmesi için formun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Formların gönderilmesi için son tarih 20 Eylül 2019 Cuma Saat:17.30 ’dur. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.
SivilAnT® Beratları, 2019 yılının son çeyreğinde Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilecek SivilAnT® Günleri öncesi ilan edilecek ve etkinlik esnasında takdim edilecektir. 
Başvurular internet üzerinden on-line yapılabileceği gibi (On-line başvuru linkleri her bir başvuru için ayrı ayrı olmak üzere aşağıda sunulmuştur.) , ekte bulunan formlar ile matbu halde imza karşılığı elden verilebilir ya da kargo ile de gönderilebilir. Bu gibi durumlarda son tarih incelemesinde kargoya veriliş tarihi esas alınır. Kargoya verildikten sonra teslimatı 7 günü aşan formlar değerlendirmeye alınmaz. Bu nedenle uygun kargo firması ile gönderilmesi önerilir. 
Başvuruların yapılacağı adres aşağıdaki gibidir:
Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği
(Huriye KAHRAMANOĞULLARI ’nın Dikkatine)
Cumhuriyet Mah. 648.Sok Eratik Apt. No:5 Muratpaşa Antalya
Tel: 0242 346 27 10

SivilAnT® "GENÇ GÖNÜLLÜ BERATI" On-line Başvuru Formu'nu Doldurmak için bağlantıyı tıklayınız>>> 
https://forms.gle/4doo47UVHUwnHNcr9

SivilAnT® "AKTİF VATANDAŞ BERATI" Başvuru Formu'nu Doldurmak için bağlantıyı tıklayınız>>>
https://forms.gle/jwadhCb1kPtJ1R6g9

SivilAnT® "BAĞIŞÇI BERATI" Başvuru Formu'nu Doldurmak için bağlantıyı tıklayınız>>>
https://forms.gle/uPp7oSsCVPx4az2C7

SivilAnT-BERATLARI-Yarışma_Yönergesi_ve_Başvuru_Formu'nu İndirmek için bağlantıyı tıklayınız>>>
https://drive.google.com/…/1WuMkpr1jxMB2yXJYqqar5omuf…/view…

DEVAMI

Genel Başkan

baskan
Oğuz Özdemir
Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Beyaz Baston Görme Engeliler Derneği
Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği
Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği
Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü
Değerlerimiz Ortak Geleceğimiz Ortak

Foto Galeri

  • 2019 Geleneksel İftarımız
  • Beşiktaş Kampına Ziyaret
  • Özel Bilgi Bahçesi
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Dil Aracı

INSTAGRAM